Atrybuty skrzynki

Z OpenGeoWiki
Wersja z dnia 07:02, 17 paź 2008 autorstwa Wikiadmin (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Skrzynka może mieć nadane następujące atrybuty, których można potem użyć przy wyszukiwaniu:

Atrybut-fast.png Szybka skrzynka - jej znalezienie nie powinno zająć więcej niż 15 minut oraz jest łatwy dojazd samochodem.

Atrybut-children.png Można zabrać dzieci - jej poszukiwanie jest bezpiecznie i przyjemne i można bez obaw wybrać się z dziećmi poniżej 6 roku życia.

Atrybut-nature.png Natura - umiejscowiona na łonie natury, z dala od cywilizacji - las, dzika łąka, mokradła.

Atrybut-monument.png Miejsce historyczne - w sąsiedztwie miejsca historycznego - zamku, pałacu, pola bitwy, cmentarza ale także fortów czy bunkrów.

Atrybut-gpsfree.png GPS Free - do odnalezienia tej skrzynki nie będzie potrzebny odbiornik GPS.

Plik:Atrybut-letterbox.gif Letterbox - można ją odszukać bez pomocy GPS tylko używając kompasu i informacji opisowych. Skrzynka zawiera pieczątkę której używa się do wpisu w dzienniku

Atrybut-period.png Okresowo niedostępna - dostępna w określonych dniach, godzinach, często wstęp płatny. Najczęściej będzie to muzeum lub skansen. Szczegółowe informacje o dostępności powinny znajdować się w opisie skrzynki.

Atrybut-torch.png Potrzebna latarka - przy poszukiwaniach tej skrzynki niezbędna jest latarka.

Atrybut-dig.png Zakopana - skrzynka jest zakopana w ziemi, do jej wyjęcia potrzebna może być kujka i łopatka.

Atrybut-equip.png Wymagany dodatkowy sprzęt - niezbędny jest dodatkowy sprzęt - może to być np. kajak, sprzęt wspinaczkowy, ale również kalkulator, kalosze itp. Ogólnie przedmioty, które nie należą do standardowego wyposażenia poszukiwacza.

Atrybut-danger.png Skrzynka niebezpieczna - jej poszukiwania mogą narazić na niebezpieczeństwo wypadku lub urazu, często o podniesionym poziomie trudności terenu lub zadań. Zdecydowanie nie zalecane do odkrywania z dziećmi poniżej 6 roku życia.