Atrybuty skrzynki

Z OpenGeoWiki
Wersja z dnia 17:52, 2 lip 2017 autorstwa Deg (dyskusja | edycje) (Przepisanie strony z tabel html w tabele wiki)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Skrzynka może mieć nadanych wiele atrybutów. Określają one dodatkowe właściwości skrzynki, niebezpieczeństwa na które można się natknąć podczas jej zdobywania, czy też niezbędne narzędzia. W serwisie Opencaching.pl istnieje możliwość wyszukiwania skrzynek według zdefiniowanych atrybutów. Aktywne atrybuty:

Atrybut Opis
Atrybut-fast.png Szybka skrzynka Znalezienie nie powinno zająć więcej niż 15 minut oraz jest łatwy dojazd w pobliże skrzynki samochodem
Atrybut-children.png Można zabrać dzieci Poszukiwanie jest przyjemne, bezpieczne i można bez obaw wybrać się z dziećmi poniżej 6 roku życia
Atrybut-geohotel.png GeoHotel Skrzynka, której głównym celem jest lokowanie w tej skrzynce różnych wędrujących rzeczy np: GeoKretów. Wielkość tych skrzynek zazwyczaj jest większa niż normalna
Atrybut-disabled.png Dostępna dla niepełnosprawnych Ukryta w sposób umożliwiający jej znalezienie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Dotyczy to zarówno lokalizacji (np. dojazd alejką pod samą skrzynkę), jak i sposobu ukrycia
Atrybut-compass.png Potrzebny kompas Kompas może okazać się niezbędny, aby dotrzeć do wskazanego miejsca skrzynki.
Atrybut-Pencil.png Weź coś do pisania Skrzynka nie zawiera ołówka, weź ze sobą coś do pisania
Magnet.png Skrzynka magnetyczna Przymocowana za pomocą mangesu
Atrybut-nature.png Natura Umiejscowiona na łonie natury, z dala od cywilizacji - las, dzika łąka, mokradła.
Atrybut-monument.png Miejsce historyczne W sąsiedztwie miejsca historycznego - zamku, pałacu, pola bitwy, cmentarza, ale także fortów czy bunkrów.
Atrybut-period.png Okresowo niedostępna Dostępna w określonych dniach, godzinach, często wstęp płatny. Często będzie to muzeum lub skansen. Szczegółowe informacje o dostępności powinny znajdować się w opisie skrzynki.
Atrybut-dig.png Zakopana Skrzynka jest zakopana w ziemi.
Atrybut-torch.png Potrzebna latarka Przy poszukiwaniach tej skrzynki niezbędna jest latarka.
Atrybut-equip.png Wymagany dodatkowy sprzęt Niezbędny jest dodatkowy, niestandardowy sprzęt - może to być np. kajak, sprzęt wspinaczkowy, ale również kalkulator, kalosze itp. Ogólnie przedmioty, które nie należą do standardowego wyposażenia poszukiwacza.
Atrybut-danger.png Skrzynka niebezpieczna Jej poszukiwania mogą narazić na niebezpieczeństwo wypadku lub urazu.
Night.png Zalecane szukanie nocą Aby znaleźć skrzynkę zalecane jest poszukiwanie jej nocą, ze względu na miejsce ukrycia lub użyte elementy odblaskowe, które oświetlone umożliwiają odnaleźć skrzynkę.
Atrybut-password.png Wymagane hasło Aby wpisać się w logu internetowym wymagane jest hasło, które zazwyczaj jest dostępne w miejscu ukrycia skrzynki.
Beacon.png Beacon Skrzynka zawiera Beacon np: Garmin chirp.
Benchmark.png Benchmark Skrzynka ukryta w pobliżu punktu geodezyjnego np: POLREF itp. Więcej patrz opis o Benchmark.
Atrybut-mp3.png Skrzynka PodCast Aby odnaleźć skrzynkę, należy odsłuchać plik dźwiękowy. Może on zawierać zakodowane informacje, dźwięki otoczenia, opis dotarcia do skrzynki.
Atrybut-offset.png Offset cache Szczególny przypadek skrzynki typu multicache, składający się z punktu startowego (określonego współrzędnymi) z jasnymi informacjami o sposobie dotarcia do finału.
Deaddrop.png Skrzynka Dead Drop Skrzynka typu USB Dead Drop. Więcej patrz opis Skrzynka Dead Drop.
Letterbox.png Skrzynka Letterbox Skrzynka typu Letterbox. Więcej patrz opis Letterboxing.
Wigo.png Skrzynka WIGO Skrzynka typu WIGO zawierająca Scenariusz WIGO. Więcej patrz opis Wherigo czyli Scenariusze WIGO.
Walk.png Dostępna tylko pieszo Skrzynka dostępna tylko pieszo.
Bike.png Dostępna rowerem Można dojechać do skrzynki rowerem.
Boat.png Potrzebna łódź Skrzynka dostępna tylko przy pomocy łodzi, pontonu np: na wyspie.