Dyskusja:Dla początkujących

Z OpenGeoWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Geocaching dla początkujących -- szkic

To jest projekt "broszurki", która była by wysyłana świeżo zarejestrowanym użytkownikom opencaching.pl. w zamyśle ma zawierać zwięzłe porady dla osób zaczynających zabawę w geokeszing, zwłaszcza chcących ukryć swą pierwszą skrzynkę Coś w stylu 10 przykazań młodego (i starego) geokeszera. Można by to potem ładnie złożyć np w PDF, dodać ze 3 fotki (np jak może wyglądać skrzynka, jak zabezpieczona i co zawierać).

Pomyślcie zatem, jakie "błędy" najczęściej popełniają osoby chowające skrzynki; przypomnijcie sobie, co Was najbardziej wkurzyło i przelejcie tutaj.

No i chyba najlepiej było by to zamknąć w <10 punktach.

To pisałem ja, Jarząbek ;)

Nie wiem czy ten opis nie dubluje juz istniejacy: http://www.opencaching.pl/wiki/index.php/Chowanie_skrzynki Moze raczej dolozyc brakujace rzeczy do istniejacego opisu niz dublowac wiele spraw i bo OGW stanie sie nieczytelny. <- to pisał wikiadmin

Najlepiej połączmy obydwa artykuły w jeden, chyba, że ich cele są inne. Ale przede wszystkim bardzo fajnie, że zaczyna się jakaś aktywność na OGW. Shchenka 07:36, 3 wrz 2007 (CEST)
Chyba cele jednak są różne. Ponieważ jednym z celów tego artykułu jest przygotowanie zwięzłej instrukcji w punktach, pamiętajmy o zachowaniu dyscypliny przy jego pisaniu :-) Zwięzły styl, unikajmy przykładów oraz mentorskiej retoryki. :-) Shchenka 10:44, 3 wrz 2007 (CEST)

Jasne, ostatnio mam tendencję do lania wody (piszę pracę) stąd rozwiązłość. Ale byłem tego świadom i mam nadzieję, że ktoś to poskraca (albo może ja sam) /filips

Ilustracje

Proponuję usunąć z tego artykułu ilustracje. Jak zwięzłość to zwięzłość. Obrazki i szczegóły powinny znaleźć się w innych artykułach, które omawiają poszczególne zagadnienia szerzej.

Ilustracje mają w założeniu służyć ilustracji ;) późniejszego artykułu w pdf'ie. Czyli dbamy o przystępną treść w atrakcyjnej formie ;) /filips

A jeśli pdf to słusznie. Jakoś sobie wyobrażałem, że docelowo artykuł będzie dystrybuowany w wersji tekstowej, nie wiem dlaczego. Shchenka 07:33, 25 wrz 2007 (CEST)

Kwestie dyskusyjne

Starajmy się nie umieszczać w tym poradniku zdań, które odzwierciedlają tylko upodobania części (a nawet większości) geocacherów, ale pozostają dyskusyjne. Dlatego pozwoliłem sobie usunąć sugestię związaną z nie zakopywaniem skrzynek, ponieważ nie wszyscy podzielają ten punkt widzenia. Shchenka 12:07, 3 paź 2007 (CEST)