Dyskusja:Typ skrzynki

Z OpenGeoWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pytanie o wsparcie różnych typów skrzynek przez oprogramowanie

Mam pytanie dotyczące wspierania różnych typów skrzynek przez oprogramowanie OC PL. Na razie zauważyłem, że tylko skrzynki wirtualne (i webcamy) traktowane są inaczej na etapie zakładania skrzynki (automatycznie rozmiar skrzynki ustawiany jest na "bez pojemnika"). Ponadto skrzynki typu "wydarzenie" traktowane są inaczej jeśli chodzi o wpisy do logu - można zgłosić swoje uczestnictwo. Czy oprócz tych przypadków wszystkie inne typy skrzynek traktowane są przez oprogramowanie w ten sam sposób ? Na przykład czy istnieje możliwość zmiany koordynatów w przypadku zalogowania znalezienia skrzynki mobilnej ? (wydaje mi się, że nie, ale nigdy takiej skrzynki o zmieniających się współrzędnych nie znalazłem). Shchenka 23:09, 14 paź 2007 (CEST)

sp2ong

W przypadku skrzynki mobilnej wg definicji jej nowe wspolrzedne podaje sie w logu internetowym

shchenka

Hm, to teoria, ale czy w praktyce widziałeś żeby w logu skrzynki mobilnej ktoś podawał nowe współrzędne ? Shchenka 19:38, 15 paź 2007 (CEST)

sp2ong

No nie widzialem bo nie widzilem skrzynki mobilnej na OC PL

Tak apropo typow/rodzajow skrzynek to zgadzam sie ze wystarczylyby

- tradycyjna
- multicache
- moze Zagadak/Matematyczna/ jako jeden typ - choc to mozna by zalatwic atrybutami skrzynki tradycyjnej
- virtualna - bo webcam to tez virtual
- nieznany typ na wszelki wypadek jakis wymyslnych pomyslow 

Ale takie zmiany musialby byc synchroniowane z OC kodem i zmiany te pociagnelby konwersje obecnej bazy danych skrzynek na nowy podzial. Jak widac na forum developerow OC dyskusja jest bardzo dluga i nie widac jej konca

shchenka

Też mi się podoba pomysł takich typów, które wymieniasz. Moim zdaniem nadmiarowe typy w niczym nie pomagają, a mogą potencjalnie tylko wprowadzić chaos. Z technicznego punktu widzenia można by ograniczyć liczbę typów skrzynek dostępnych w OC PL, wtedy synchronizacja różnych typów nie byłaby konieczna. Ale to chyba temat dyskusji bardziej pasującej do innego miejsca faktycznie. Shchenka 20:19, 16 paź 2007 (CEST)