Logbook

Z OpenGeoWiki
Wersja z dnia 09:13, 26 cze 2019 autorstwa Brasia (dyskusja | edycje) (→‎Wzory logbooków dla skrzynek zakładanych w serwisie Opencaching PL: dodany link do rekonstruktora)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logbook
Logbook wzór 1

Logbook (dziennik papierowy) to książeczka, notes lub kartka z informacją o historii znalezień skrzynki. Logbook powinien zawierać nazwę skrzynki, datę założenia, adres www serwisu, na którym zarejestrowana jest skrzynka oraz dane założyciela skrzynki. Przede wszystkim powinien jednak posiadać wiele wolnego miejsca na wpisy kolejnych znalazców. Każdy znalazca powinien odnotować w nim swoją wizytę.

Wzory logbooków dla skrzynek zakładanych w serwisie Opencaching PL

Wzory logbooków dla skrzynek zakładanych w serwisie Opencaching PL dostępne są na stronie "użyteczne pliki związane z OC PL".

Jeśli masz możliwość wydrukowania na drukarce laserowej - zrób to, gdyż druk jest wówczas bardziej odporny na kontakt z wodą niż w przypadku drukarki atramentowej. Całość można oprawić spinając zszywkami lub w inny sposób. Do logbooka dołącza się ołówek i temperówkę. Dobrze jest dodatkowo włożyć logbook w woreczek strunowy w celu zabezpieczenia go przed wilgocią. Pamiętaj, żeby do woreczka strunowego nie wkładać ołówka, bo szybko przedziurawi woreczek.

Jeżeli właściciel skrzynki nie ma możliwości wydrukowania logbooka, to nic nie szkodzi! Wystarczy notes lub mały zeszyt który kupisz w sklepie z materiałami papierniczymi. Ważne, żeby znalazły się w nim takie same, niezbędne elementy: informacja dla przypadkowego znalazcy, nazwa skrzynki, współrzędne.

Jednak notesik jedynie z nazwą skrzynki na okładce i słowem "skrzynka/logbook" na miano logbooka zdecydowanie nie zasługuje. Zdarzają się skrzynki, w których rolę logbooka pełnią kawałki tektury, kartki nierówno wydarte z zeszytu... Takich wzorów nie polecamy.

Jeśli reaktywujesz skrzynkę, to listę poprzednich znalazców możesz łatwo wygenerować, korzystając z linku: http://logbook.miklobit.pl/

Zobacz też