OpenKwidzyn

Z OpenGeoWiki
Wersja z dnia 09:06, 4 lut 2019 autorstwa Brasia (dyskusja | edycje) (Dodane info o konkursie)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O inicjatywie

Stanowimy otwartą społeczność, dostępną dla każdego. W rozwoju zabawy stawiamy na współpracę z różnymi podmiotami, zapraszamy i jesteśmy zapraszani do realizacji ciekawych przedsięwzięć. Szukamy nowych obszarów, na których możemy znaleźć zainteresowanie i wsparcie dla kolejnych inicjatyw. Chętnie angażujemy się w działania prospołeczne, aktywizujące różne grupy społeczne. Jedną z takich inicjatyw stał się projekt OpenKwidzyn.

OpenKwidzyn

Dlaczego właśnie to miasto? Włodarze Kwidzyna oraz liczna grupa społeczników zaangażowali się w promocję Opencachingu w sposób systemowy, stały i długofalowy. To jedyne miasto w Polsce, które dostrzegło potencjał naszej wspólnej zabawy i wykorzystało go w kreacji działań, adresowanych do mieszkańców i turystów.

Kwidzyn stał się ważnym punktem na mapie Opencachingu. Powstał spójny projekt zakładający systematyczne działania, będące w dużej mierze kontynuacją wcześniejszych pomysłów lokalnych keszerów. Wystarczy zalogować się w naszym serwisie, wyszukać na mapie miasto, a później zagłębić się w jego tajemnice. Ogrom włożonej już pracy to pierwsze, co rzuci się w oczy. Pojawiają się nowe inicjatywy, których głównym celem jest zapraszanie i zachęcanie do współpracy w ramach formuły OpenKwidzyn i nie tylko.

Jeżeli ktoś zainteresuje się poszukiwaniem skarbów, to Kwidzyn zaoferuje mu całą moc atrakcji! Warto więc zarejestrować się u nas, obserwować sytuację, bawić się, ale i wyjść z własnymi propozycjami, które tu – w Kwidzynie – mogą zostać przekute w realne formy. Jakie? Na przykład takie, o których piszemy wyżej.

Konkurs

Zapraszamy wszystkich keszerów do wzięcia udziału w konkursie: "I Ty możesz zostać kwidzyniakiem". Celem konkursu jest promocja idei opencachingu oraz realizacja jednego z założeń projektu "OpenKwidzyn".

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu projektu kompletnej skrzynki geocachingowej.

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie należy do 30 kwietnia 2019 roku, do godz. 24.00 przesłać na adres mailowy [[at opencaching.pl]] gotowy, kompletny projekt skrzynki. Co dokładnie powinno zawierać zgłoszenie, zasady, regulamin i jakie są warunki uczestnictwa można przeczytać na https://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=72&t=9012