Zasady funkcjonowania Serwisu OC PL: Różnice pomiędzy wersjami

Z OpenGeoWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
(Nie pokazano 17 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 4: Linia 4:
  
 
# Użytkownicy Serwisu muszą przestrzegać "[[Regulamin użytkownika OC PL|Regulaminu użytkownika OC PL]]".
 
# Użytkownicy Serwisu muszą przestrzegać "[[Regulamin użytkownika OC PL|Regulaminu użytkownika OC PL]]".
# Konto ''Użytkownika'', który zarejestrował w ''Serwisie'' znalezienie lub założenie przynajmniej jednej ''Skrzynki'' nie może być usunięte z ''Serwisu'', natomiast może być dezaktywowane.
+
# Konto ''Użytkownika'', który zarejestrował w ''Serwisie'' znalezienie lub założenie przynajmniej jednej ''Skrzynki'' nie może być usunięte z ''Serwisu'', natomiast może być dezaktywowane lub zablokowane.
  
 
==Odnalezienie Skrzynki==
 
==Odnalezienie Skrzynki==
  
# Warunkiem zaliczenia odnalezienia ''Skrzynki'' zawierającej dziennik papierowy jest wpis w tym dzienniku. Wpisy do dziennika internetowego takiej ''Skrzynki'' w ''Serwisie'' mają jedynie charakter informacyjny i w przypadku braku odpowiedniego wpisu w dzienniku papierowym wpis może bez wyjaśnienia zostać usunięty przez jej ''Założyciela'' lub ''Zespół RR''.
+
# Warunkiem zaliczenia odnalezienia ''Skrzynki'' zawierającej dziennik papierowy jest wpis w tym dzienniku. Wpisy do dziennika internetowego takiej ''Skrzynki'' w ''Serwisie'' mają jedynie charakter informacyjny i w przypadku braku odpowiedniego wpisu w dzienniku papierowym wpis może bez wyjaśnienia zostać usunięty przez jej ''Założyciela'' lub ''Zespół OC''.
 
# Warunkiem zaliczenia odnalezienia ''Skrzynki'' wirtualnej jest podanie przez jej znalazcę hasła wymaganego przez jej ''Założyciela''.
 
# Warunkiem zaliczenia odnalezienia ''Skrzynki'' wirtualnej jest podanie przez jej znalazcę hasła wymaganego przez jej ''Założyciela''.
# ''Skrzynkę'' typu webcam można zaliczyć po spełnienie warunków opisanych przez jej ''Założyciela'' (zwykle zdjęcie).
+
# ''Skrzynkę'' typu webcam można zaliczyć po spełnieniu warunków opisanych przez jej ''Założyciela'' (zwykle zdjęcie).
  
== Zespół RT ==
+
 
 +
= Zespół OC: =
 +
 
 +
 
 +
== Rada Techniczna ==
  
 
# Zespół RT stanowi grupa osób, które zajmują się aspektami technicznymi, zmianą kodu OC, serwis serwerow itp.
 
# Zespół RT stanowi grupa osób, które zajmują się aspektami technicznymi, zmianą kodu OC, serwis serwerow itp.
 
# Członkowie RT nie są wybierani na określony okres czasu (kadencja) - ich wybór zależy od umiejętności i chęci współpracy z serwisem OC
 
# Członkowie RT nie są wybierani na określony okres czasu (kadencja) - ich wybór zależy od umiejętności i chęci współpracy z serwisem OC
  
== Zespół RR ==
+
== Rada Programowa ==
  
# Zespół RR wybierany jest na okres 1 roku w wyborach wśród ''członków OC'' większością głosów dla dobra wszystkich użytkowników Opencaching.pl. Kandydować może każdy uczestnik OC.
+
# Zespół RP stanowi grupa osób, które zajmują się aspektami merytorycznymi, zmianą regulaminu OC, współpracą z organizacjami zewnętrznymi oraz rozwojem serwisu.
# RR składa się z 5-7 osób.  
+
# Członkowie RP nie wybierani na określony okres czasu (kadencja). Zespół został stworzony przez autora serwisu – Sp2ong.
# Decyzje RR zapadają zwykłą większością głosów i ostateczne.
+
# Interwencja oraz rozpatrywanie sporów między COG a użytkownikami serwisu.
# Do podstawowych zadan RR nalezy:
 
## interwencja u właściciela skrzynki w przypadku rażącego naruszenia regulaminu OC
 
## rozpatrywanie skarg pochodzących od uczestników OC bądź instytucji,
 
## rozpatrywanie spraw spornych między uczestnikami OC na prośbę jednej ze stron konfliktu (np. spór o nazwę skrzynki, sposób opisu, zawartość skrzynki itp). W przypadku niemożności polubownego rozstrzygnięcia sporu RR ma prawo zawiesić czasowo sporną skrzynkę
 
  
==Regulamin Użytkownika==
+
== Centrum Obsługi Geocachera (COG) ==
  
# zasady zmian i sposób zatwierdzania regulaminu użytkownika
+
# Zespół COG wybierany jest na okres 1 roku w wyborach wśród ''członków OC'' większością głosów i działa dla dobra wszystkich użytkowników Opencaching.pl.
 +
## Wybory poprzedzone są przygotowaniem listy kandydatów. Zgłaszać kandydatów może każdy uczestnik OC PL, w szczególności można zgłaszać samego siebie.
 +
## Kandydatem może być tylko uczestnik OC PL. Przed rozpoczęciem głosowania każdy kandydat musi wyrazić zgodę na udział w nim.
 +
# COG składa się z 7 osób. W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów takiej samej liczby głosów na miejscu 7, skład COG jest stosownie powiększany. W przypadku rezygnacji członka COG w trakcie kadencji, na jego miejsce wchodzi kolejna osoba z listy kandydatów (wg liczby głosów).
 +
# Decyzje COG zapadają zwykłą większością głosów jej członków przy quorum 5 osób i mają charakter ostateczny.
 +
# Do podstawowych zadań COG należą:
 +
## Interwencje w przypadkach rażącego naruszenia [[Regulamin OC PL|Regulaminu OC PL]].
 +
## Rozpatrywanie zgłoszeń problemów dotyczących skrzynek. O wyniku rozpatrzonego przez COG zgłoszenia problemu ze skrzynką, COG informuje zgłaszającego oraz założyciela skrzynki.
 +
## Rozpatrywanie spraw spornych między uczestnikami OC PL na prośbę jednej ze stron konfliktu (np. spór o nazwę sposób opisu, lokalizację, zawartość skrzynki itp). W przypadku niemożności polubownego rozstrzygnięcia sporu COG ma prawo zawiesić czasowo sporne skrzynki oraz w uzasadnionych przypadkach zablokować konto użytkownika.
  
  
 +
=Regulamin Użytkownika=
  
[[Kategoria:OpenCaching PL]]
+
# Regulamin określa zasady obowiązujące wszystkich użytkowników OC PL
 +
# Zasady wprowadzania zmian i sposób zatwierdzania regulaminu użytkownika
 +
## zmiany o charakterze technicznym i redakcyjnym (np. ujednoznaczniające interpretację), nie wpływające na zmianę określonych przez regulamin zasad, wprowadzane są na bieżąco po akceptacji RP.
 +
## wszelkie zmiany merytoryczne, wpływające na zmianę określonych przez regulamin zasad wymagając akceptacji połączonych zespołów RT i RP oraz muszą być podane do wiadomości użytkowników przed ich wejściem w życie.
  
  
----
 
  
{{do edycji}}
+
[[Kategoria:OpenCaching PL]]

Wersja z 12:48, 2 cze 2010

Szablon:Do edycji

Zasady funkcjonowania Serwisu OC PL

 1. Użytkownicy Serwisu muszą przestrzegać "Regulaminu użytkownika OC PL".
 2. Konto Użytkownika, który zarejestrował w Serwisie znalezienie lub założenie przynajmniej jednej Skrzynki nie może być usunięte z Serwisu, natomiast może być dezaktywowane lub zablokowane.

Odnalezienie Skrzynki

 1. Warunkiem zaliczenia odnalezienia Skrzynki zawierającej dziennik papierowy jest wpis w tym dzienniku. Wpisy do dziennika internetowego takiej Skrzynki w Serwisie mają jedynie charakter informacyjny i w przypadku braku odpowiedniego wpisu w dzienniku papierowym wpis może bez wyjaśnienia zostać usunięty przez jej Założyciela lub Zespół OC.
 2. Warunkiem zaliczenia odnalezienia Skrzynki wirtualnej jest podanie przez jej znalazcę hasła wymaganego przez jej Założyciela.
 3. Skrzynkę typu webcam można zaliczyć po spełnieniu warunków opisanych przez jej Założyciela (zwykle zdjęcie).


Zespół OC:

Rada Techniczna

 1. Zespół RT stanowi grupa osób, które zajmują się aspektami technicznymi, zmianą kodu OC, serwis serwerow itp.
 2. Członkowie RT nie są wybierani na określony okres czasu (kadencja) - ich wybór zależy od umiejętności i chęci współpracy z serwisem OC

Rada Programowa

 1. Zespół RP stanowi grupa osób, które zajmują się aspektami merytorycznymi, zmianą regulaminu OC, współpracą z organizacjami zewnętrznymi oraz rozwojem serwisu.
 2. Członkowie RP nie są wybierani na określony okres czasu (kadencja). Zespół został stworzony przez autora serwisu – Sp2ong.
 3. Interwencja oraz rozpatrywanie sporów między COG a użytkownikami serwisu.

Centrum Obsługi Geocachera (COG)

 1. Zespół COG wybierany jest na okres 1 roku w wyborach wśród członków OC większością głosów i działa dla dobra wszystkich użytkowników Opencaching.pl.
  1. Wybory poprzedzone są przygotowaniem listy kandydatów. Zgłaszać kandydatów może każdy uczestnik OC PL, w szczególności można zgłaszać samego siebie.
  2. Kandydatem może być tylko uczestnik OC PL. Przed rozpoczęciem głosowania każdy kandydat musi wyrazić zgodę na udział w nim.
 2. COG składa się z 7 osób. W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów takiej samej liczby głosów na miejscu 7, skład COG jest stosownie powiększany. W przypadku rezygnacji członka COG w trakcie kadencji, na jego miejsce wchodzi kolejna osoba z listy kandydatów (wg liczby głosów).
 3. Decyzje COG zapadają zwykłą większością głosów jej członków przy quorum 5 osób i mają charakter ostateczny.
 4. Do podstawowych zadań COG należą:
  1. Interwencje w przypadkach rażącego naruszenia Regulaminu OC PL.
  2. Rozpatrywanie zgłoszeń problemów dotyczących skrzynek. O wyniku rozpatrzonego przez COG zgłoszenia problemu ze skrzynką, COG informuje zgłaszającego oraz założyciela skrzynki.
  3. Rozpatrywanie spraw spornych między uczestnikami OC PL na prośbę jednej ze stron konfliktu (np. spór o nazwę sposób opisu, lokalizację, zawartość skrzynki itp). W przypadku niemożności polubownego rozstrzygnięcia sporu COG ma prawo zawiesić czasowo sporne skrzynki oraz w uzasadnionych przypadkach zablokować konto użytkownika.


Regulamin Użytkownika

 1. Regulamin określa zasady obowiązujące wszystkich użytkowników OC PL
 2. Zasady wprowadzania zmian i sposób zatwierdzania regulaminu użytkownika
  1. zmiany o charakterze technicznym i redakcyjnym (np. ujednoznaczniające interpretację), nie wpływające na zmianę określonych przez regulamin zasad, wprowadzane są na bieżąco po akceptacji RP.
  2. wszelkie zmiany merytoryczne, wpływające na zmianę określonych przez regulamin zasad wymagając akceptacji połączonych zespołów RT i RP oraz muszą być podane do wiadomości użytkowników przed ich wejściem w życie.