Typ skrzynki: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
(Zmiana wynikająca z nowej definicji wirtuala) |
(Przesunięta skrzynka wirtualna do sekcji skrzynek, których nie można zakładać.) |
||
| Linia 58: | Linia 58: | ||
|papierowy w skrzynce lub tylko hasło do logu elektronicznego | |papierowy w skrzynce lub tylko hasło do logu elektronicznego | ||
|może zawierać | |może zawierać | ||
|} | |} | ||
Skrzynki poniższych typów nie są już rejestrowane w serwisie Opencaching.pl, niemniej wciąż można je poszukiwać. | Skrzynki poniższych typów nie są już rejestrowane w serwisie Opencaching.pl, niemniej wciąż można je poszukiwać. | ||
| Linia 81: | Linia 74: | ||
|brak | |brak | ||
|nie | |nie | ||
|- | |||
|[[Plik:Cache-virtual.png|bezramki]] | |||
|[[Skrzynka wirtualna|Wirtualna]] | |||
|skrzynka bez fizycznego pojemnika, do jej zaliczenia wymagane jest zdjęcie, możliwość rejestracji tego typu ograniczona | |||
|miejsce, którego dotyczy opis skrzynki | |||
|brak | |||
|zazwyczaj zawiera | |||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Geocaching]] | [[Kategoria:Geocaching]] | ||
Wersja z 09:43, 22 mar 2019
Każda skrzynka musi mieć określony swój typ określający sposób w jaki możliwe jest jej zaliczenie.
W serwisie Opencaching.pl aktualnie dostępne do rejestracji są następujące typy skrzynek:
| Typ | Idea skrzynki | Współrzędne wskazują | Logbook | Hasło do logu | |
|---|---|---|---|---|---|
| Tradycyjna | fizyczna skrzynka ukryta na współrzędnych | fizyczne miejsce ukrycia skrzynki | papierowy - w skrzynce | nie | |
| Multicache | posiada etap(y) prowadzące do fizycznego pojemnika finałowego | pierwszy etap | papierowy - w skrzynce finałowej | może zawierać | |
| Quiz | wymaga rozwiązania zagadki w celu poznania miejsca ukrycia fizycznego pojemnika | dowolne miejsce | papierowy - w skrzynce | może zawierać | |
| Mobilna | kolejni znalazcy przemieszczają skrzynkę z miejsca na miejsce | aktualne miejsce ukrycia skrzynki | papierowy w skrzynce lub tylko hasło do logu elektronicznego | może zawierać | |
| Own cache | skrzynka pod opieką założyciela lub opiekuna, do jej zdobycia wymagany jest kontakt z nim | miejsce w którym skrzynka jest najczęściej | papierowy - w skrzynce | może zawierać | |
| Wydarzenie | spotkanie keszerów, brak fizycznego pojemnika | miejsce spotkania | brak | może zawierać | |
| Nietypowa | skrzynka nie pasująca do pozostałych definicji typów | dowolne miejsce | papierowy w skrzynce lub tylko hasło do logu elektronicznego | może zawierać |
Skrzynki poniższych typów nie są już rejestrowane w serwisie Opencaching.pl, niemniej wciąż można je poszukiwać.
| Typ | Idea skrzynki | Współrzędne wskazują | Logbook | Hasło do logu | |
|---|---|---|---|---|---|
| Webcam | do jej zaliczenia wymagane jest zdjęcie | miejsce w którym wykonywane jest zdjęcie | brak | nie | |
| Wirtualna | skrzynka bez fizycznego pojemnika, do jej zaliczenia wymagane jest zdjęcie, możliwość rejestracji tego typu ograniczona | miejsce, którego dotyczy opis skrzynki | brak | zazwyczaj zawiera |