Logbook

Z OpenGeoWiki
Wersja z dnia 12:22, 19 sty 2024 autorstwa Lumen (dyskusja | edycje) (poprawki stylistyczne)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logbook
Logbook wzór 1

Logbook (dziennik papierowy) to książeczka, notes lub kartka z informacją o historii znalezień skrzynki. Logbook powinien zawierać nazwę skrzynki, datę założenia, adres www serwisu, na którym zarejestrowana jest skrzynka oraz dane założyciela skrzynki. Przede wszystkim powinien jednak posiadać wiele wolnego miejsca na wpisy lub pieczątki kolejnych znalazców (najczęściej daty znalezień i ich nicki). Każdy znalazca powinien odnotować w nim swoją wizytę potwierdzając tym samym znalezienie kesza.

Wzory logbooków dla skrzynek zakładanych w serwisie Opencaching PL

Wzory logbooków można pobrać i wydrukować bezpośrednio z serwisu Opencaching PL. Jeśli masz możliwość wydrukowania na drukarce laserowej - zrób to, gdyż druk jest wówczas bardziej odporny na kontakt z wodą niż w przypadku drukarki atramentowej. Jeśli nie masz dostępu do drukarki, wystarczy zwykły notes lub mały zeszyt. Kluczowe jest, aby zawierał on te same istotne elementy: informacje dla przypadkowego odkrywcy, nazwę skrzynki i współrzędne.

Całość można oprawić spinając zszywkami lub w inny sposób. Do logbooka dołącza się ołówek i temperówkę. Dobrze jest dodatkowo włożyć logbook w woreczek strunowy w celu zabezpieczenia go przed wilgocią. Warto pamiętać, aby nie wkładać ołówka do woreczka strunowego, ponieważ istnieje ryzyko, że jego ostre krawędzie mogą uszkodzić materiał woreczka. Zdarzają się skrzynki, w których rolę logbooka pełnią kawałki tektury, kartki nierówno wydarte z zeszytu lub stare paragony... Takich wzorów nie zalecamy.

Jeśli reaktywujesz skrzynkę, to listę poprzednich znalazców możesz łatwo wygenerować, korzystając z linku: http://logbook.miklobit.pl/

Zobacz też

index.php?title=Kategoria:Słownik