Opakowanie i oznakowanie skrzynki

Z OpenGeoWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Opakowanie i oznakowanie skrzynki

Skrzynka powinna być zabezpieczona przed uszkodzeniem jej zawartości np. przez wilgoć, zwierzęta. Zawartość skrzynki wewnątrz pudełka powinna być umieszczona w strunówkach. Także z zewnątrz pudełko powinno być zabezpieczone. Niechlujne opakowanie, nieszczelne pudełko, brak zabezpieczenia może w krótkim czasie doprowadzić do zniszczenia zawartości skrzynki. Narażona na czynniki atmosferyczne skrzynka może przeleżeć kilka miesięcy lub dłużej zanim pierwszy poszukujący ją odnajdzie, a przecież powinna przetrwać w tym miejscu znacznie dłużej.

Zawsze trzeba liczyć się z przypadkowym odnalezieniem skrzynki. Dlatego pudełko powinno być opisane. Nie musisz mieć kolorowej drukarki laserowej. Wystarczy flamaster, którego nie można zetrzeć palcem. Można w pudełku (a zwykle są przezroczyste) od środka na kartce umieścić wpis. Wpis typu: "To nie jest śmieć. Nie niszcz! To jest skrzynka geocache - więcej na opencaching.pl" jest wysoce zalecany.

Wszyscy lubimy coś znaleźć - niektórzy taki skarb mogą po prostu zabrać do domu lub... sądząc, że to śmieć wyrzucić do pobliskiego kosza.

Zobacz też