Wielkość skrzynki

Z OpenGeoWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wszystkie typy skrzynek wyposażone w fizyczne pojemniki mogą być zbudowane z wykorzystaniem pudełek o różnych rozmiarach. Wyróżniamy kilka wielkości skrzynki:

Wielkość Pojemność Przykładowy pojemnik Przykładowa zawartość
Mikro[1] poniżej 0,1 litra pojemnik po filmie 35 mm lub mniejszy, preforma PET, probówka typu Falcon lub eppendorf, pojemnik po tabletkach musujących typu Plusszz niewielki logbook zwinięty w rulon, czasami ołówek
Mała poniżej 1 litra mały pojemnik klipsowy ("klipsiak"), zakręcane pojemniki po kosmetykach (kremy) logbook, ołówek, drobne fanty lub geokrety
Normalna 1-3 litrów większy pojemnik klipsowy, samodzielnie wykonana skrzynka logbook, ołówek, sporo miejsca na fanty
Duża 3-10 litrów wiaderko po farbach logbook, ołówek, spora ilość fantów
Bardzo duża większa niż 10 litrów skrzynia po amunicji logbook, ołówek, spora ilość fantów

Czasami używa się także pojęcia "rozmiar nano" na określenie skrzynek o wielkości rzędu 1 cm lub jeszcze mniejszych. Jednak takiej kategorii w serwisie Opencaching PL nie ma. Przyjmuje się wtedy w parametrach skrzynki wielkość mikro, a w opisie dodaje dodatkowe informacje na temat wielkości pojemnika. Tej wielkości skrzynki zawierają praktycznie tylko miniaturowy logbook.

  1. Przy chowaniu dziennika do skrzynki tego rozmiaru mogą pojawić się problemy. Pomocny może być tu film, który pokazuje, jak sobie z tym poradzić.