Wyszukiwanie w bazie skrzynek Opencaching PL

Z OpenGeoWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Do edycji

Po podaniu odpowiednich kryteriów wyszukiwania na stronie opencaching.pl/search.php możesz otrzymać wykaz dostępnych skrzynek z Opencaching PL.

Formularz pozwala na przeszukiwanie bazy danych na przykład na podstawie typu skrzynki. Wystarczy w polu "Typ skrzynki:" wybrać interesującą Cię opcję, a następnie w polu "Nazwa:" wpisać znak %.

Formularz pozwala także poprzez wybór atrybutów ograniczyć poszukiwania do skrzynek o tych właściwościach, które nas w danym momencie interesują.

Jeśli pozostawiłeś wartość domyślną pola "Typ skrzynki" (wszystkie typy), a w polu "Nazwa" wpiszesz znak %, to po wciśnięciu guzika "Szukaj" otrzymasz wykaz wszystkich skrzynek w bazie danych.

Możesz również poszukiwać skrzynek geocache znajdujących się w pewnej odległości od zdefiniowanych już w systemie miast lub miejsca o znanych współrzędnych.

Formularz pozwala również na przeszukiwanie bazy danych według nazwy miejsca, właściciela lub znalazcy.

Po otrzymaniu listy skrzynek spełniających kryteria wyszukiwania, zwróć uwagę na kolumnę zatytułowaną “Z/T”. W kolumnie tej znajduje się informacja o poziomie trudności zadania oraz poziomie trudności terenu. Skala jest pięciostopniowa, gdzie 1 oznacza najniższy poziom trudności, a 5 najwyższy.

W ostatniej kolumnie podane są informacje, kiedy dokonano ostatniego wpisu do logu skrzynki w serwisie. Jeśli nie było żadnego wpisu od bardzo długiego czasu, istnieje prawdopodobieństwo, że skrzynka jest nieaktywna.

Możesz również skorzystać z interaktywnej mapy skrzynek i poszukać na niej skrzynek w interesującym Cię rejonie.