Log
Oprócz wpisu w dzienniku papierowym skrzynki, który jest podstawą do zaliczenia skrzynki (za wyjątkiem skrzynek wirtualnych), należy także dokonać wpisu w jej dzienniku internetowym w bazie, w której dana skrzynka jest zarejestrowana. Wpisy w dzienniku internetowym są uzupełnieniem poszukiwania skrzynki i służą do poinformowania jej właściciela oraz innych poszukiwaczy o zaistniałych faktach.
Wpis w dzienniku internetowym czasem warto uzupełnić ilustracjami (np. zdjęciami). Będą one cenną informacją dla właściciela skrzynki oraz innych poszukiwaczy.
Rodzaje wpisów w dzienniku internetowym
- Znaleziona - możemy zrobić taki wpis tylko wtedy, kiedy udało się nam znaleźć skrzynkę i wpisać w jej papierowy dziennik (oczywiście za wyjątkiem skrzynek wirtualnych).
- Nieznaleziona - tego rodzaj wpisu dokonujemy, kiedy mimo podanych informacji we wskazanym miejscu nie znaleźliśmy skrzynki, czy to z powodu, że została zniszczona, lub też po prostu nie udało nam się dokonać wpisu w papierowym dzienniku, mimo podanych wskazówek.
- Komentarz - ten rodzaj wpisu jest przeznaczony do podania informacji np. przez autora skrzynki lub przez innych. Tego rodzaju wpisu nie wykorzystujemy do podawania informacji o nieodnalezieniu lub uszkodzeniu skrzynki.