Czysto Wokół Skrzynki CWS czyli CITO

Z OpenGeoWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Do edycji

FAQ - czyli co zrobić aby dobrze zorganizować CWS

CWS organizowane są przez keszerów. Pierwszym krokiem jest wybór obszaru, który naszym zdaniem wymaga szczególnej uwagi. Jeśli nie jesteś pewien, które miejsce jest najlepsze, możesz na forum przedyskutować z innymi keszerami z okolicy który obszar byłby wskazany na akcje typu CWS.

Chcę zorganizować wydarzenie CWS. Do kogo mam się zgłosić ?

Skontaktuj się z lokalnym zarządcą terenu na którym chcesz zorganizować CWS np. nadleśnictwo. Przedstaw mu cel swojego akcji, zostaw materiały informacyjne np. broszurę z informacją co to jest CWS i jaki ma cel. Na spotkaniu takim dowiesz się o warunkach lub przeciwwskazaniach dla danego obszaru.

Broszura taka opracowana w PDF (zachowanie wierności w wydruku opracowania) powinna zawierać logo CWS oraz OC PL oraz krótka informacje co to jest geocaching i osobny akapit ze ludzie bawiący się w geocaching starają się aby w miejscach w których zakładają skrzynki i nie tylko, było czysto itd ... Taka broszura pozwala lokalnym władzom, nadleśnictwu poznać intencje środowiska keszerów, a zarazem kształtować dobry wizerunek tego środowiska.

Logo "Czysto Wokół Skrzynki" OC PL

Co należy przygotować ?

  • rękawice, worki na śmieci,
  • specjalne kije z kolcem do nabijania śmieci,
  • apteczkę pierwszej pomocy,
  • telefony komórkowe, a także wykaz numerów telefonów mogą być pomocne,
  • aparat fotograficzny. Możesz zrobić zdjęcie i przesłać je na stronę skrzynki CWS,
  • Podkoszulki z logo CWS (alternatywnie)

Gdzie z śmieciami zebranymi na koniec dnia?

Ustal z Zarządcą terenu miejsce oraz kto odbierze zgromadzone w czasie wydarzenia śmieci.

Jak ogłosić wydarzenie CWS?

Po ustaleniu szczegółów organizowanej imprezy możesz zarejestrować skrzynkę typu "Wydarzenie" z nazwą "CWS" na opencaching.pl i na forum.opencaching.pl . Pamiętaj aby ogłosić CWS na tyle wcześnie na OC PL aby wystarczająco duża liczba osób mogła się dowiedzieć o tym wydarzeniu np. 2 miesiące przed planowaną datą.