GeoKrety

Z OpenGeoWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
GeoKret

GeoKrety (gr. geo = 'Ziemia' + pol. 'Kret') to otwarty internetowy serwis, którego celem jest śledzenie zarejestrowanych przedmiotów pozostawianych w skrzynkach geocache. Każde przeniesienie takiego przedmiotu (zwanego właśnie GeoKretem) ze skrzynki do skrzynki jest rejestrowane w serwisie przez osobę go przenoszącą. Dzięki temu można podziwiać ślad podróży GeoKreta na udostępnionej w serwisie mapie.

Serwis GeoKrety jest całkowicie bezpłatny i niekłopotliwy w użyciu. GeoKreta stworzyć może każdy, a może nim być dowolny obiekt - najczęściej jest to niewielka maskotka.

Logowanie GeoKretów

Najłatwiejszą formą logowania GeoKretów jest zalogowanie po podczas dokonywania wpisu do logu skrzynki. Po wyborze rodzaju wpisu do logu "znaleziona", pod oceną pojawi się formularz jednoczesnego logowania GeoKretów. Przy kretach z inwentarza użytkownika dostępne są do wyboru opcje "wrzucono Geokreta" i "kret odwiedził". Jeśli w skrzynce znajdują się GeoKrety, dostępne są do wyboru opcje "zabrano Geokreta" oraz "widziano Geokreta".

Przeniesienie GeoKreta można alternatywnie zarejestrować bezpośrednio na stronie GeoKrety.org nawet bez konieczności logowania się.

logowanie GeoKretów w serwisie OC

Zobacz też