GeoKrety: Różnice pomiędzy wersjami

Z OpenGeoWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (→‎Zobacz też: Poprawa niewłaściwego linku)
m (Dodanie kategorii Słownik)
Linia 13: Linia 13:
 
* [[GeoKrety - pomoc]]
 
* [[GeoKrety - pomoc]]
 
* [[Użyteczne pliki związane z OC PL|Wzory etykiet do pobrania]]
 
* [[Użyteczne pliki związane z OC PL|Wzory etykiet do pobrania]]
 +
[[Kategoria:Słownik]]

Wersja z 02:27, 7 maj 2017

GeoKret

GeoKrety (gr. geo = 'Ziemia' + pol. 'Kret') to otwarty internetowy serwis zbliżony do komercyjnego TravelBug(TM), którego celem jest śledzenie zarejestrowanych przedmiotów pozostawianych w skrzynkach geocache. Każde przeniesienie takiego przedmiotu (zwanego właśnie GeoKretem) ze skrzynki do skrzynki jest rejestrowane przez "nosiciela" w serwisie. Dzięki temu można podziwiać ślad podróży GeoKreta na udostępnionej w serwisie mapie.

W przeciwieństwie do TravelBug, serwis GeoKrety jest całkowicie bezpłatny i niekłopotliwy w użyciu. Geokretem może być dowolny obiekt, chociaż w praktyce najczęściej jest to niewielka maskotka.

Logowanie GeoKretów

Przeniesienie GeoKreta można zarejestrować bezpośrednio na stronie GeoKrety.org bez konieczności logowania się. Sposób logowania znajdziesz na GeoKrety - pomoc.

logowanie GeoKretów w serwisie OC

Możliwe jest też zalogowanie GeoKreta podczas dokonywania wpisu do logu skrzynki. Po dokonaniu wyboru rodzaju wpisu do logu "znaleziona" pod oceną pojawi się formularz jednoczesnego logowania GeoKretów. Przy kretach z inwentarza użytkownika dostępne są do wyboru opcje "wrzucono Geokreta" i "kret odwiedził". Jeśli w skrzynce znajdują się GeoKrety, dostępne są do wyboru opcje "zabrano Geokreta" oraz "widziano Geokreta".

Zobacz też