Typ skrzynki

Z OpenGeoWiki
Wersja z dnia 17:31, 20 sty 2008 autorstwa Wikiadmin (dyskusja | edycje) (1 wersji)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Jak większość normalnych facetów, uwielbiam twórczy nieład. Piloty na zdecydowanie niewłaściwych miejscach, książki na podłodze i w innych, nie przeznaczonych do tego miejscach. Ulubiony kubek na kawę za kolumną głośnikową itd. Potencjalnemu gościowi wydaje się, że w tym bałaganie nic nie można znaleźć. Ja potrafię. Nawet na ślepo, wybudzony nagle z głębokiego snu.

Ale bywa też tak, że na chwilę opuszczasz swoją stajnię Augiasza i zostawiasz w domu kobietę swego życia w wirze porządków domowych. Wracasz i... klęska. Kurze pościerane, książki na półkach, kubka nie ma. No i kiedy w tym opętanym pośpiechem świecie znaleźć czas, żeby doprowadzić swoją "jaskinię" do normalnego stanu?

Jest, a właściwie będzie rozwiązanie tego problemu. Pojawią się nowe systemy satelitarnego określania pozycji z centymetrową dokładnością. Wtedy wszystko będzie proste. Doprowadzasz swój pokój do normalnego dla Ciebie stanu i zaznaczasz w odbiorniku współrzędne wszystkich kluczowych przedmiotów. Książek, popielniczki, kubeczka na kawę, pilotów do telewizora i odtwarzacza oraz innych, kluczowych do normalnego funkcjonowania przedmiotów.

Dama Twego serca, jeśli kocha, to poświęci minutkę w czasie układania Twoich rzeczy, żeby wprowadzić współrzędne miejsc, w których chowa Twoje ulubione zabawki. Ty po powrocie tylko łapiesz za odbiornik GPS, szybciutko przeprowadzasz poszukiwania geocache i przekładasz "skrzynkę" na ulubione miejsce. Jeśli mamy do tego odbiornik z routingiem, to nawet możemy wyznaczyć najkrótszą drogę przenosin "skrzynki" z pozycji "posprzątane" na właściwą.